Tirebolu’ya Nasıl Ulaşırım?

Tirebolu, Giresun’a 45 km, Espiye’ye 10 km, Görele’ye 17 km, Doğankent’e 33 km, Güce’ye 22 km uzaklıktadır. Doğusunda Trabzon ve Rize, Batısında Giresun, Ordu ve Samsun il merkezlerine Karadeniz Otoyolu ile bağlıdır.

İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Zonguldak’tan direkt otobüs seferleri mevcuttur. Ayrıca Trabzon, Rize, Artvin istikametine sefer düzenleyen otobüsler Tirebolu’dan geçmekte olup bu otobüslerle de Tirebolu’ya ulaşmak mümkündür. Tirebolu’ya Erzurum, Bayburt, Erzincan ve Gümüşhane istikametinden gelecek olanların en kısa kullanabilecekleri yol Tirebolu-Torul-Gümüşhane yoludur. Ancak bu istikamette Gümüşhane otobüsleri haricinde pek fazla şehirlerarası otobüs bulamayabilirsiniz.Bu yol özel araçlarıyla Tirebolu’ya gelmek isteyenler için en kısa ve yoldur.

Trabzon’dan kalkış yapıp ülkemizin çeşitli merkezlerine sefer yapan otobüs firmalarının Tirebolu’da yazıhanesi bulunmakta İstanbul, Ankara Bursa ve Ege Bölgesinin yanında Malatya, Van, Gaziantep, Adana, Elazığ, gibi Güneydoğu ve İç Anadolu Bölgelerine de direkt ulaşma imkanı vardır.

Tirebolu’ya Hava Yolu ile gelmek isteyenler Ordu-Giresun Havaalanı veya Trabzon Havaalanı’nı kullanabilirler. Her iki havaalanından Tirebolu’ya Havaş uçak servisleri mevcuttur.